Nieuwsbrief brOes december 2019

Expertisecentrum Dementie brOes

www.facebook.com/ecdbroes/
Vind ons op Facebook

 

broes@dementie.be

02 778 01 70

Haachtsesteenweg 76

1210 Brussel

dementie.vlaanderen

Workshop – Sense of Home 

Maandag 13 januari van 13u tot 16.30u: workshop over het bouwen van een nieuwe thuis samen met personen met dementie.

Verwacht je aan een workshop met veel praktische informatie en houvast voor woonzorgcentra in verandering naar meer aandacht voor de kwaliteit van wonen en leven voor hun bewoners. Interessant voor iedereen die betrokken is bij het woonbeleid van zijn/haar residentiële setting, zoals referentiepersonen dementie of wonen en leven, leidinggevenden, stafmedewerkers,…

Docent is Maite Mallentjer, lector en onderzoeker in de opleiding orthopedagogie van de AP Hogeschool Antwerpen. De deelnameprijs is 59 euro, inclusief hand-outs en drank. Het boek ‘a sense of home’ kan je bij inschrijving bestellen voor €18 en ontvang je dan op de workshop.

Schrijf je snel in want het is bijna volzet!

Opleiding – Referentiepersoon Dementie

Er zijn nog plaatsen vrij in de opleiding referentiepersoon dementie die plaats vindt bij ECD brOes die start op vrijdag 17 januari.

In totaal zijn er 9 opleidingsdagen, telkens op vrijdag waarvan de laatste op 27 maart, gevolgd door een inspiratiedag op 23 april en een evaluatiedag op 5 juni.

Meer info vind je hier. Meteen inschrijven kan hier.

Praatcafé Dementie – Programma 2020

De partners van het Praatcafé Dementie Brussel stellen het programma voor 2020 voor.

Het is de ideale ontmoetingsplaats voor mantelzorgers om contact te maken met andere mantelzorgers, om de mogelijkheden in de zorg te leren kennen, om hun verhaal eens kwijt te kunnen,…
We nodigen de organisaties in de zorg voor personen met dementie dan ook van harte uit om de families en kennissen van hun bewoners/cliënten/patiënten hiernaar door te verwijzen.

Op woensdag 5 februari zal brOes het samen met OpenDoek Amateurtheater het hebben over veranderend gedrag bij dementie, hoe ermee omgaan.

Iedereen is van 15u tot 17u van harte welkom in het café van het Brussels Ouderenplatform, Zaterdagplein 6, 1000 Brussel

Info en inschrijvingen: 02 778 01 70 of broes@dementie.be

Later op het jaar, op dezelfde locatie:

  • Donderdag 2 april, 18u – 20u: brOes, Alegria, BOp en de Socialistische Mutualiteit Brabant over hulpmiddelen en eenvoudige tips
  • Vrijdag 5 juni, 15u – 17u: Leven met dementie: een getuigenis
  • Donderdag 10 september, 18 – 20u: De apothekersvereniging van Brussel en Huisartsenpraktijk De Tandem over hun rol in de zorg voor personen met dementie
  • Dinsdag 5 november, 15u – 17u: Kunst en dementie: inlevingsworkshops begeleid door OpenDoek en de tentoonstelling Forgotten Senses

 

Opleiding – Dementie en het lerend vermogen

Tweedaagse opleiding op dinsdag 21 april en dinsdag 12 mei, telkens van 9u30 tot 16u, waarbij kennis en vaardigheden worden overgedragen maar ook geoefend wordt met eigen casuïstiek over het leervermogen van personen met dementie.

Geïnteresseerde zorg- en hulpverleners uit zowel thuiszorg als residentiële sector krijgen antwoorden op vragen als hoe leer ik iemand zijn medicatie op tijd nemen of hoe leer ik iemand af om 100 keer per dag dezelfde vraag te stellen.

Docent is Kathleen Vandenbroucke, ergotherapeut en dementie-expert bij ECD Sophia. Deelnameprijs is €195, inclusief cursusmateriaal, lunch en drank

Meer info en inschrijven kan hier.

2020 nog straffer dan 2019?

In 2019 ondersteunden we heel wat personen met dementie en hun mantelzorgers, gaven we informatie en vorming aan zorg- en hulpverleners en probeerden we de Brusselaar te sensibiliseren over dementie.

Dat deden we door de È campagne.
È staat voor het niet begrijpen of niet begrepen worden, iets wat mensen met dementie vaker meemaken. Brusselaars die rondlopen met de È totebag en er zelfs mee wilden poseren voor onze lens, willen de boodschap geven dat mensen met dementie er ook bij horen.

In 2020 willen we nog meer mensen bereiken, nog meer ondersteuning bieden, nog meer ons enthousiasme inzetten voor de verbetering van kwaliteit van leven voor personen met dementie.
Help ons dit samen waar te maken.

Alvast onze beste wensen!


< boven > < venster sluiten >