Nieuws vanuit ECD Contact
NIEUW: Scholenkoffer dementie lager onderwijs
 |
ECD Contact lanceert vandaag de “scholenkoffer dementie lager onderwijs”! Doel is het thema dementie bespreekbaar te maken in de klas. Spelenderwijs worden kinderen geïnformeerd en leren ze wat er met mensen gebeurt wanneer ze aan dementie lijden. |
Alle Limburgse lagere scholen wordt aangeboden om de scholenkoffer dementie lager onderwijs kosteloos uit te lenen gedurende 6 weken. Leerkrachten kunnen ervoor kiezen om zelf aan de slag te gaan met lees- en prentenboeken, beeldmateriaal, muziek, spelletjes, een verteltheater en zoveel meer. Een bijhorende uitgebreide handleiding biedt hierbij de nodige informatie en ondersteuning. Anderzijds kan er ook beroep gedaan worden op de referentiepersoon dementie en/of het ergo-team van het naburige woonzorgcentrum om te ondersteunen in de klas.
Lees hier meer.
Bij succes kan dit aanbod ook in de andere Vlaamse provincies uitgerold worden.
Dementie in het secundair onderwijs: oproep
Ook dementie bespreekbaar maken bij leerlingen van het secundair onderwijs zal nog concreet uitgewerkt worden in de loop van 2018. Eén van de methodieken waaraan we momenteel werken is een ‘gezelschapsspel’ dat in het secundair onderwijs kan gebruikt worden ter sensibilisering. Om dit spel te evalueren en gebruiksklaar te maken, willen we graag samenwerken met een leerkracht (en leerlingen) uit het secundair onderwijs (bij voorkeur derde graad). Ben jij bereid om ons hiermee te helpen of ken je een geïnteresseerde leerkracht? Dan horen we het graag! Je kan ons contacteren via : ecd.contact@hogevijf.be of telefonisch op het nummer 011 88 83 84.
Documentatie www.ecdcontact.be
Onze website werd aangevuld met de rubriek “Documentatie”. Hierin kan je terugvinden:
Vormingen ECD in de kijker
DementieLinken (Limburgse overlegplatforms dementie) voorjaar 2018
Het netwerk rond dementie in Limburg leeft en groeit en wil jou ontmoeten!
Voorjaar |
|
Najaar |
Noord: 08/05/2018, 13u30-16u30 |
|
Noord: 06/11/2018, 13u30-16u30 |
Oost: 03/05/2018, 13u30-16u30 |
|
Oost: 18/10/2018, 13u30-16u30 |
Zuid: 24/04/2018, 13u30-16u30 |
|
Zuid: 23/10/2018, 13u30-16u30 |
West: 24/04/2018, 13u30-16u30 |
|
West: 06/11/2018, 13u30-16u30 |
Lees hier meer over de dementieLinken en ontdek tot welke regio je behoort.
Nam je nog niet eerder deel en heb je interesse? Laat het ons weten via ecd.contact@hogevijf.be en we zenden je een uitnodiging (met agenda en locatie) toe!
|
Nieuws vanuit Limburg
Vormingen in de kijker
Praatcafé dementie Hasselt: Dementie op jonge leeftijd |
3 april |
Hasselt |
Meer info |
Repertoireworkshop: repertoire en samen zingen met mensen met dementie |
23 april |
Hasselt |
Meer info |
Intervisie ‘uitdagingen contactkoren’ |
23 april |
Hasselt |
Meer info |
Workshop rond zingen met mensen met dementie voor leerkrachten en docenten |
18 april |
Hasselt |
Meer info |
Praatcafé dementie Kinrooi: Steeds weer loslaten |
24 april |
Kinrooi |
Meer info |
Lezing “Er is leven na jongdementie” |
3 mei |
Genk |
Meer info |
Praatcafé dementie Sint-Truiden: Filmvoorstelling “Away from her” |
8 mei |
Sint-Truiden |
Meer info |
Praatcafé dementie Maasmechelen: Theatervoorstelling “Terug naar de eenvoud” |
24 mei |
Maasmechelen |
Meer info |
Praatcafé dementie Overpelt/Neerpelt/Hamont-Achel: Steeds weer loslaten |
31 mei |
Overpelt |
Meer info |
Wandeling voor personen met dementie en hun mangtelzorgers
 |
De organisatoren van het Praatcafé dementie Hasselt organiseren op 8 mei een wandeling in het centrum van Hasselt, “Het herinneringspad, een wandeling in het charmante verleden van Hasselt”.
Meer info en inschrijven: info@hogevijf.be of 011/88 84 84 |
Vakanties voor personen met dementie en hun mantelzorger
Samana organiseert in de komende maanden 4 vakanties voor personen met dementie en hun mantelzorgers. Lees hier meer.
Limburgse zorgorganisaties delen hun goede praktijken
|
Nieuws vanuit Vlaanderen
Vlaamse resolutie vraagt specifieke beleidsaandacht voor mensen met jongdementie
In Hét Ontmoetingshuis jongdementie in Leuven is op 16 februari de resolutie over jongdementie voorgesteld die in de commissie Welzijn van het Vlaams parlement werd goedgekeurd. Het beleidsinitiatief vraagt meer aandacht voor mensen met jongdementie tijdens de volgende jaren. Schattingen gaan momenteel uit van 5.400 Vlamingen met jongdementie. De impact van de aandoening op hun leven is zeer ingrijpend. Vlaanderen raakte vertrouwd met dementie bij ouderen, maar voor jongdementie geldt zowat het tegendeel. “Jonge mensen met dementie en hun families verdienen extra aandacht en ondersteuning. In hun dagelijkse leven en in hun ruimere leefomgeving botsen zij op tal van misverstanden en obstakels. Met de resolutie in het Vlaams parlement willen we daar iets aan doen”, zegt initiatiefnemer en Vlaams volksvertegenwoordiger Peter Persyn (N-VA). “Jonge mensen met dementie hebben een ondersteuning op maat nodig met de focus op wat ze nog kunnen. Ook de financiële impact van de aandoening verdient verdere aandacht”, besluit Jurn Verschraegen (directeur Expertisecentrum Dementie Vlaanderen).
Meer info over jongdementie kan je terugvinden op deze website.
Save the date – Symposium kwaliteitsvolle dementiezorg
 |
Het Expertisecentrum Dementie Vlaanderen werkt in opdracht van de Vlaamse overheid aan een referentiekader voor kwaliteit van leven, wonen en zorg voor personen met dementie. Het werk zal thuiszorgvoorzieningen, woonzorgcentra en ziekenhuizen inspireren in hun traject naar persoonsgerichte en afgestemde zorg en ondersteuning.
Dit najaar stellen we de publicatie officieel voor op een symposium met nationale en internationale sprekers. Noteer de datum alvast in jouw agenda. Meer informatie volgt!
Wanneer? Donderdag 25 oktober 2018
Waar? Vlaams Parlement (Brussel) |
CGG Brussel vzw zoekt Consulent voor het Expertisecentrum Dementie BrOes
Vacature in te sturen tegen 30/3. Lees hier meer.
Oproep Koning Boudewijnstichting
|