Avondlezing 21 oktober 2025: Kunnen we ons brein beschermen tegen dementie?

Graag kondigt Regionaal Expertisecentrum Dementie Tandem dit najaar een boeiende avondlezing aan die we realiseren in samenwerking met Stad Turnhout en Avansa Kempen:

Avondlezing: Kunnen we ons brein beschermen tegen dementie?

Dementie treft vandaag miljoenen mensen wereldwijd, en men verwacht de komende jaren nog een sterke toename in het aantal diagnoses.
Een logisch gevolg is dat er meer aandacht komt voor preventie en dat men hier maatschappelijk volop op wil inzetten.
Maar kúnnen we ons brein beschermen tegen dementie? Is preventie mogelijk en kunnen we het risico op het ontwikkelen van dementie verkleinen?
Tijdens deze avondlezing gaat Prof. Dr. Reginald Deschepper (Medisch antropoloog, oprichter van vzw LIFETIME en auteur van verschillende boeken over preventie), hier verder op in.
Hij bespreekt de rol van levensstijl, voeding, beweging en mentale uitdaging. Hij gaat samen met ons op zoek naar de risicofactoren, en geeft het publiek beschermende handvatten mee om de hersenen gezond te houden.
Datum: dinsdag 21 oktober 2025
Uur: Deuren open om 19.00u, start lezing om 19.30u
Locatie: Thomas More, Campus Blairon 800, 2300 Turnhout
Inkom: 5 euro (professionelen betalen via factuur, mantelzorgers/geïnteresseerden betalen via factuur of kunnen ter plaatse betalen)
Accreditering voor artsen aangevraagd.

Inschrijven verplicht: klik hier