Bij een notaris denk ik spontaan aan zakelijke transacties rond erfenissen en verkoop van panden. Na dit gesprek heb ik daar een heel andere kijk op. In Overijse staat notaris Hélène Goret heel dicht bij mensen, schrijft Peter Goris van Sociaal.Net.
Zij ziet hoe het fout kan lopen als mensen niet tijdig nadenken over hun toekomst. Want vroeg of laat worden we allemaal kwetsbaar en zorgafhankelijk. Dat gaat niet alleen over ouderen, maar ook over de jonge papa die na een ongeval in een coma belandt, de collega die de diagnose jongdementie kreeg of een vriend die na een hersenbloeding een ernstige beperking heeft.
Het gaat dus over jou en mij, over al die situaties waarin we door ouderdom, ziekte of ongeval niet meer kunnen of willen beslissen. Steeds meer mensen denken daarover na. In Vlaanderen sloten notarissen in 2020 ongeveer 53 000 zorgvolmachten af, in 2022 waren dat er al 69 000 (cijfers ter beschikking gesteld door de Koninklijke Federatie van het Belgisch Notariaat). Notaris Hélène Goret sluit er elke week verschillende af in haar notarispraktijk. Sociaal.Net ging bij haar op bezoek. Lees verder op de website van Sociaal.Net.
Webinar De kracht van de zorgvolmacht
Op donderdag 20 april 2023 spreekt notaris Hélène Goret over de zorgvolmacht op een webinar van Cera en Similes. Tijdens deze webinar kom je te weten wat een zorgvolmacht is, voor wie het van toepassing is en hoe je dit in orde maakt. De webinar vindt plaats om 19.30u en duurt een uurtje. Inschrijven kan gratis, maar is wel verplicht.